מידע על התואר השני בכלכלה-תשפ"ה

לימודי התואר השני בכלכלה הם במסגרת תכנית המחקר המשותפת לביה"ס לכלכלה באוניברסיטת תל-אביב והמחלקה לכלכלה באוניברסיטה העברית.

מטרת התכנית היא להקנות לתלמידים ידע מעמיק בתחומי הכלכלה, ולהכשירם לעבודת מחקר כלכלי. התואר השני מעניק הכשרה בסיסית לעבודה מחקרית, ומהווה הכנה מצוינת להמשך הלימודים בתכנית דוקטורט.

שיתוף הפעולה בין שתי המחלקות לכלכלה מאפשר לתלמיד להיחשף למגוון רחב של קורסים בנושאים שונים, וכן גישה לקבוצה גדולה של מנחים פוטנציאליים בעבודת התיזה.

רבים מבוגרי התכנית מכהנים בתפקידים בכירים במשק הישראלי; במשרד האוצר, בנק ישראל, הרשות להגבלים עסקיים, בנקים מסחריים חברות ביטוח והשקעה.

מדי שנה, בוגרים מצטיינים של התכנית, מתקבלים לתוכניות דוקטורט באוניברסיטאות מובילות בארה"ב.

 

מסלול מואץ  לתואר שני

ללתלמידים מצטיינים בתואר הראשון בכלכלה מציע ביה"ס מסלול מואץ לתואר שני, שמאפשר להם לסיים תואר ראשון ושני (במסגרת התכנית המשותפת הנ"ל) בתוך ארבע שנים בסה"כ. המסלול מיועד לתלמידים בשנה השלישית ללימודיהם בתואר הראשון בכלכלה. תנאי הסף לקבלה למסלול הוא ממוצע 90 לפחות בששת קורסי הליבה של התואר הראשון. תלמידי המסלול יוכלו לשקלל, במסגרת חובות תואר ראשון במקום קורסי בחירה, עד 9 ש"ס מקורסי החובה של התואר השני. (במבנה השעות הנוכחי של קורסי החובה בתואר השני, לא ניתן יהיה לשקלל במכסת השעות לתואר ראשון יותר משני קורסי חובה בהיקף כולל של 8 ש"ס, בהתאמה למסלול הלימודים בתואר הראשון).

היקף השעות שניתן יהיה לשקלל במסגרת חובות התואר הראשון לא יעלה על היקף השעות של קורסי הבחירה, בו חייב התלמיד בהתאם למסלול לימודיו.

למידע נוסף על המסלול ראה  מסלול מואץ לתואר שני

 

תנאי קבלה מיוחדים מתווה "חרבות ברזל"

תנאי קבלה שיחולו רק על סטודנטים אשר הוענקו להם ציונים מילוליים בקורסי הליבה בשנה"ל תשפ"ד, ו/ או אושר להם פטור מקורס ליבה בעקבות מלחמת חרבות ברזל המועמדים נדרשים לציון מספרי (לא ציון עובר מילולי, ולא פטור) בלפחות ארבעה קורסים מתוך ששת קורסי הליבה ולציון ממוצע של 90 לפחות בכל הקורסים עם הציונים המספריים.

מקרים חריגים יישקלו ע"י ראש התוכנית.

 

מלגות לתלמידי תואר ראשון, שימשיכו לתואר שני בכלכלה 

ביה"ס לכלכלה יעניק בסמסטר א' תשפ"ה  מספר מוגבל של מלגות קיום לתלמידים מצטיינים ,הלומדים לתואר ראשון בכלכלה בביה"ס, שימשיכו ללימודי התואר השני בכלכלה בביה"ס במסלול המחקרי (ולא במסלול צבירה).

תינתן עדיפות לתלמידים שיתקבלו במסלול המהיר (המואץ).

לא יינתנו מלגות לסמסטר ב' לתלמידים שהחלו לימודיהם באותו סמסטר. מקרים חריגים יישקלו ע"י ראש התוכנית.

תנאי הסף לקבלת המלגה:

1. רישום וקבלה לתואר השני בכלכלה וסיום כל קורסי הליבה של התואר הראשון. המלגות תוענקנה בסמסטר הראשון ללימודים בתואר השני על-פי הישגי התלמידים בקורסי הליבה להלן: 

   מיקרו כלכלה א'
   מיקרו כלכלה ב'
   מיקרו כלכלה ג'
   מאקרו כלכלה א'
  מאקרו כלכלה ב'

  מבוא לאקונומטריקה

 

2. רישום לכל שלושת קורסי החובה של התואר השני, הנלמדים בסמסטר הראשון: תיאוריה מיקרו כלכלית, תיאוריה מאקרו א', אקונומטריקה א'

 

אנחנו ממליצים לתלמידים השוקלים להמשיך לתואר שני בכלכלה, לחזק את הרקע המתמטי שלהם.

 

קורס שיטות מתמטיות בכלכלה:

 

קורס שיטות מתמטיות בכלכלה הוא דרישת קדם לתואר השני בכלכלה ומתקיים בקיץ. השנה אנחנו מציעים אותו גם כקורס בחירה בסמסטר ב'.

לאור החפיפה בין תקופת הבחינות לבין מועדי שיעורי הקורס בסמסטר קיץ, אנחנו ממליצים מאד למי ששוקל להירשם לתואר השני, ללמוד את הקורס בסמסטר ב'. סיום הקורס בציון 80 לפחות, הוא תנאי קבלה לתואר השני.

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>